נמצאים בתהליך גירושין? אל תוותרו על עורך דין שיעזור לכם

המטרה בתהליך גירושין הוא להגיע להסכם שמטרתו להסדיר את כל הסוגיות הכרוכות בגירושין בין בני הזוג. על מנת להגיע לניסוח המתאים ביותר של ההסכם, מומלץ מאוד לפנות אל עורך-דין המתמחה בגירושין ובדיני משפחה. כאשר עורך-דין ילווה אתכם בתהליך תוכלו להיות רגועים ובטוחים שכל התהליך המייגע והלא נעים של הגירושין יתנהל בצורה הראויה ביותר לטובת הצדדים. רוצים לדעת עוד פרטים חשובים אודות תהליך גירושין ואודות ההסכם בין בני הזוג? קראו מאמר זה. 

מדוע מומלץ להצטייד בשירות עו”ד לענייני גירושין?

כאשר בני זוג מחליטים להתגרש הם נכנסים לתהליך ארוך ומעציב אשר משפיע על כל הצדדים הנוגעים בדבר, והוא הופך למסובך עוד יותר כאשר מעורבים בתהליך ילדים. חשוב לציין כי תהליך הגירושין הינו מורכב מהיבטים רבים והדרך עד לסיום ההליך עוברת במסלול מטלטל ולפעמים אפילו מסוכן.
הליך גירושין הינו מונח רחב המדבר על הליכים רבים המתחברים לכדי הליך אחד ארוך ואלו אשר חושבים שגירושין הינו השלב בו בני הזוג מגיעים לבית משפט טועים. הליך הגירושין כולל התייחסות לנושאים רבים, כגון: משמורת הילדים, חלוקת הרכוש, הסדרי ראייה, הסכם גירושין/ שלום בית, מזונות ועוד. כאמור, כל אלו מתקיימים בשלבים שונים ומתחברים לכדי תהליך ארוך ומייגע.
לפיכך, על מנת שתוכלו לעבור את תהליך הגירושין בצורה ראויה, רגועה ובטוחה כדאילהצטייד בעו”ד המתמחה בגירושין ובדיני משפחה אשר יסייע לכם בכל המרכיבים בתהליך, כגון: מזונות, מזונות אישה, חלוקת רכוש, הסכם שלום בית והסדרי ראייה. חשוב מאוד לבחור בעורך-דין המתמחה בתחום הגירושין, מקצועי, מיומן, אמין, מוסמך ובעל ראייה כוללת. רצוי לבחור בעורך-דין אשר מומחה בענייני משפחה נוספים, נושם וחי את התחום ומבין בו מזוויות שונות ככל האפשר

הסכם גירושין: אודות

הסכם גירושין בא לפתור סוגיות שונות העולות בעקבות הגירושין. אם זה מתן הגט, תשלומי מזונות לאישה, תשלומי מזונות לילדים, אופן חלוקת הרכוש, הסדרי ראייה וכל ענייני משמורת ילדים ועוד.

היות ומדובר כאן בהסכם, הרי ברור כי שני הצדדים אמורים להסכים לכל מה שנאמר בהסכם. לא מדובר כאן בפסק דין שבא לחייב את אחד מהצדדים. אין אפשרות לכפות על מי מהם לחתום בניגוד לרצונו. בגלל שמדובר בנושא שהוא כל כך מורכב מצד אחד והוא גם מלווה בהרבה רגישות ונושאים הדורשים הכרעה, הרי שחשוב כי הסכם כזה ייעשה באופן הכי מסודר והכי איכותי, שיכלול את כל הפרטים ויכלול התחשבות בכל הפרמטרים.

חשוב לציין כי ניתן להגיע להסכם גירושין בין כותלי בית המשפט כפי שרובנו מכירים, אך ניתן להגיע להסכם גירושין גם מחוץ לבית המשפט וההגעה אליו תהיה רק לאחר שישנו הסכם חתום והוא ערוך וחתום בין שני הצדדים.

האם צריך יותר מעורך-דין אחד וכיצד יש לבחור אותו?

כאשר בני הזוג החליטו כי לא כדאי להם להתמודד לבדם בחילוקי הדעות בניהם ושעליהם לשכור שירות של עו”ד גירושין שילווה אותם בתהליך, עולה השאלה האם אפשר להסתפק בשירות של עורך-דין אחד שיהיה מוסכם על שני הצדדים או שמא יש צורך שכל אחד מהצדדים ישכור את שירותיו של עורך-דין מטעמו שייצג אותו מול הצד השני. התשובה לכך היא שהדבר תלוי בפערים בין הצדדים, כך שאם בני הזוג סומכים יחד על עו”ד אחד שייצג אותם ויטיב עם שני הצדדים – הם יסתפקו בעו”ד אחד. אך, במידה ויש חילוקי דעות קשים ופערים שקשה לפשר בין בני הזוג אין ברירה אלא לבחור בעו”ד אחד לכל צד.

לאחר שהוחלט בכמה עורכי דין להסתייע בתהליך הגירושין, חשוב לדעת כיצד יש לבחור אותו. כאשר הנכם ניגשים לבחירת העורך-דין שילווה אתכם בתהליך הגירושין יש לוודא כי הוא מגיע עם ידע מקצועי רחב הכולל את כל הנושאים המרכיבים את תחום הגירושין ושיש לו את את היכולת להתנסח כנדרש בבית המשפט. לא פחות חשוב הוא שאותו עורך-דין שהנכם בוחרים, יהיה אדם עם רגישות גבוהה וכזה שיש לו יכולות מוכחות בשטח לניהול מקצועי של משא ומתן. בסופו של דבר, כל אלו יכריעו את גורלם של שני הצדדים וישפיעו על הסכם הגירושין שייחתם בין שני הצדדים.

תוכן עניינים