בתהליך גירושין? איך זה יכול להיגמר מהר ובלי הפסדים!

חושבת על הליך גירושין? אתם עוד רגע שם? חשוב שתדעו! ללא הדרכה נכונה וללא טקטיקה משפטית טובה, אתם עלולים להיכנס לסאגה שתיקח אתכם רחוק, שתארך שנים רבות ושתלווה אתכם בצער ובעגמת נפש. 

תהליך גירושין: בהדרכה נכונה הגירושין יכולים להתנהל אחרת

לפני מספר חודשים הגיעה למשרדנו טליה, אישה חזקה ועצמאית אשר תהליך הגירושין גבה ממנה מחיר כבד מידי. היא החלה את תהליך הגירושין לפני 10 שנים אך למרות הזמן הרב שעבר, היא ובעלה לא הצליחו למצוא את עמק השווה והגירושין הפכו למכוערים וקשים מנשוא.

המצב הלך והידרדר עם השנים ומאישה חזקה, הפכה טליה לשבר כלי והיא תיארה בפנינו איך היא מרגישה בכלא הנישואין וכיצד היא אינה רואה את האור בקצה המנהרה. היא הסבירה לנו שכבר אין לה כוחות להמשיך להילחם על חירותה הנפשית והכלכלית והיא מרגישה שהיא אובדת עצות!

הבנו מהר למדי שטליה נמצאת במצב קשה למדי והחלטנו להקצות משאבים רבים בכדי להפוך כל אבן אפשרית על מנת לסייע לה לסיים את תהליך הגירושין במהירות, אך מבלי לאבד את זכויותיה.

איך עשינו זאת?

ניתן לחלק את הסיוע שהענקנו לטליה למספר שלבים:

  1. בירור מעמיק וירידה לשורש בעיה.
  2. התחלנו בתהליך חלוקת הרכוש.
  3. השגנו דו”ח מסכם של אקטואר.
  4. השגת יעדי הגירושין וסיום התהליך

1. בירור מקור הבעיה:

משיחותינו עם טליה עלו מגוון מורכבויות אשר צצו במהלך תהליך הגירושין. למרות זאת, היינו צריכים להבין מה מקור עיכוב ההליך אצל בעלה ומה מונע ממנו בעצם להתקדם. מבירור שביצענו הבחנו שהקושי בהתקדמות במתן הגט נובע מהפחד של בעלה בכך שיחויב במתן כתובתה ובמכירת הנכס והרכוש המשותף שנצבר עם השנים.

עם הבנה זו, המשכנו לשלב הבא,

2. הגשת בקשה לחלוקת הרכוש:

הגשנו תביעה לפירוק השיתוף וזאת ללא תלות בהתקדמות הגירושין, כך שהבהרנו לבעלה שבכל מקרה הרכוש המשותף יחולק עם או בלי סיום תהליך הגירושין. כמו כן, הבהרנו בפני בעלה שטליה עומדת על דרישתה לקיום התחייבויותיו בכתובה באופן מידי ובמידה והוא לא רוצה למצוא עצמו ללא נכסים וללא כספים, עליו לצאת מקיפאון העקשנות ולהתקדם בתהליך הגירושין.

עם הבנה זו, הוא גילה רצון להתקדם והמשכנו לשלב הבא,

3. השגת דוח מסכם של אקטואר:

פנינו לאקטואר (איש מקצוע המכין תחזית כלכלית) אשר הכין עבורנו מאזן כלכלי חד משמעי לטובת טליה. בדו”ח זה נכתב מפורשות שטליה זכאית לקבלת 50% מהרכוש וכן לזכאותה לקבל את מלוא כתובתה. עם נתונים אלו, בעלה הבין שהוא הולך להפסיד רבות בתהליך ולכן שווה לו לשתף פעולה אם הוא רוצה לצאת מהגירושין עם משהו ביד.

4. השגת יעדי הגירושין:

בסופו של דבר, הבעל בחר לרכוש את חלקה של אשתו בנכס המשותף בשווי גבוהה בהרבה מערך הנכס ובתמורה לכך, טליה ויתרה על דרישתה לתשלום דמי הכתובה וכך בעצם טליה יצאה לחופשי והחלה לפרוח בשנית.

לסיכום: ניתן לסיים מערכת גירושין סבוכה בצורה מקצועית ומהירה

משרדנו השכיל להפעיל שיקול דעת ובחינה מעמיקה לא רק בזכויותיה של טליה, אלא גם במקור הבעיה ובכך לפתור את הבעיה מהשורש. בצורה זו, אנו יכולנו למלא אחר דרישותיה של הלקוחה במהירות רבה וברגישות ראויה לשביעות רצונה המלא, וכמובן טליה סיימה את התהליך עם חיוך גדול על הפנים.

תוכן עניינים